Jak można nie ulec trendowi w projektowaniu mieszkań na poddaszu inspirowanych Nowym Jorkiem? Duże, jasne i przestronne pokoje, w których zachowano surowe elementy wyposażenia z przeszłości budynków, które są głęboko zakorzenione w produkcji. W ten sposób powstaje stylowa i spokojna przestrzeń, której nie da się porównać z żadnym innym stylem wystroju.
Styl ten powstał w latach 60-tych w Nowym Jorku, a jego początki sięgają raczej konieczności niż żądzy najnowszych trendów dekoratorskich. Przestrzenie pofabryczne były często zajmowane przez artystów i muzyków, którzy żyli ze skromnych dochodów. Te mieszkania w stylu magazynowym były tanie, jasne i przestronne – wszystko, czego potrzebowała kreatywna jednostka, by prosperować w niegdyś produkcyjnej dzielnicy Soho na Manhattanie.
Obecnie projektowanie wnętrz w loftach przybrało zupełnie nową formę. Czytaj dalej, aby poznać nasze 6 wskazówek, jak urządzić mieszkanie w magazynie.
Zachowaj jak najwięcej oryginalnych elementów wyposażenia
Choć może się to wydawać oczywiste, należy pamiętać, że najważniejszą częścią dekoracji mieszkania w magazynie są oryginalne elementy budynku. Są to między innymi…
- Oryginalne ściany z cegły
- Filary i otwory wentylacyjne
- Oryginalne okna
- Oryginalne podłogi (jeśli ich stan jest odpowiedni)
Oryginalne ściany z cegły to pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę po wejściu do mieszkania w magazynie. Duże połacie cegły od razu nadają ton, podkreślając wygląd, który starasz się osiągnąć od samego początku. Jeśli masz szczęście i znalazłeś mieszkanie w stylu loftowym z oryginalnymi ścianami z cegły, zadbaj o to, by pozostawić je w spokoju. Jeśli jednak jesteś w tym pechowym obozie, istnieje inna metoda, która nie musi kosztować majątku. „Ceglane suwaki są stosunkowo łatwe do zainstalowania i stanowią znacznie lżejszą wersję prawdziwej cegły.
Zalecamy zapłacić nieco więcej za prawdziwe płytki z cegły. Fałszywe cegły często wyglądają sztucznie i mogą całkowicie zepsuć wygląd, który chcesz osiągnąć. Pamiętaj – chodzi nam o autentyczny wystrój magazynu.
Prawdziwa przestrzeń mieszkalna w stylu fabrycznym powinna mieć oryginalne okna fabryczne zamontowane od pierwszego dnia. Zakładając, że jesteś w tej szczęśliwej sytuacji, wykorzystaj w pełni naturalne światło, z którego korzysta Twoje mieszkanie w magazynie, nie zasłaniając ich przez cały czas.
Jeśli chodzi o styl, rolety są lepszym wyborem niż zasłony, ponieważ nadają czystszy, bardziej minimalistyczny wygląd, a przy pełnym otwarciu wpuszczają więcej światła.
Oświetlenie w stylu loftowym
Zakładając, że Twoje nowe mieszkanie na poddaszu jest obdarzone mnóstwem oryginalnych i autentycznych elementów wyposażenia, powinieneś uznać, że wybór oświetlenia w mieszkaniu na poddaszu jest jednym z pierwszych i najważniejszych wyborów, jakie powinieneś podjąć od samego początku.
Twój wybór oświetlenia nie tylko zmieni nastrój i klimat przestrzeni po zmroku, ale może mieć również dramatyczny wpływ na jej wygląd stylistyczny.
Twoje 3 główne opcje oświetlenia mieszkania w magazynie to
- Betonowe lampy wiszące
- Oświetlenie metalowe
- Oświetlenie w stylu nautycznym
Nic tak nie podkreśla „wystroju magazynu” jak betonowe oświetlenie. Oświetlenie betonowe jest surową i stylową formą oświetlenia mieszkań na poddaszu, która oddaje w pełni ten styl. Idealne do sypialni w stylu grunge lub dusznej kuchni, betonowe lampy wiszące oferują poczucie stylu, którego większość innych stylów oświetlenia w stylu magazynowym po prostu nie może osiągnąć. Aby w pełni wykorzystać możliwości betonowego oświetlenia wiszącego, powieś 2 lub 3 lampy nad barem śniadaniowym, aby dodać do swojej kuchni w stylu magazynowym naprawdę dużą dawkę industrialnego szyku.
Metalowe oświetlenie przemysłowe występuje w różnych formach. Ponadwymiarowe lampy w kształcie kopuły są świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko świetnie wyglądają, ale pozwalają na dobre rozproszenie światła w całym pomieszczeniu. Podobnie lampy podłogowe i stołowe o tematyce industrialnej są świetne do zaakcentowania samotnego kąta pokoju.
Neutralne odcienie
Istotą projektowania wnętrz magazynowych są materiały i palety kolorów. Bardzo ważne jest, aby wnętrze magazynu było utrzymane w neutralnych tonacjach, aby naprawdę podkreślić jego wygląd. Metale, cegła i beton mają tę samą cechę wspólną, że wszystkie są zgodne z neutralnymi lub ziemistymi paletami kolorów, więc przy dekorowaniu mieszkania w stylu magazynu należy o tym pamiętać. Udekoruj swoje mieszkanie w magazynie kilkoma z poniższych przedmiotów, aby zachować równowagę kolorystyczną.
Lustra z metalową ramą
Lustra w metalowej ramie nie tylko oferują odważną, industrialną stylizację, ale mogą też sprawić, że wnętrze magazynu będzie wydawało się większe! Powieś duże lustro w metalowej ramie na końcu korytarza, aby stworzyć wrażenie przestrzeni, lub naprzeciwko dużego okna, aby to piękne naturalne światło było jeszcze bardziej widoczne.
Drewniane drabinki na ręczniki

Drabinki do ręczników, ze względu na swoje dziwaczne wzornictwo, stają się powszechne w coraz większej liczbie domów. Jednak ich kolorystyka może być korzystna dla trendu industrialnych mieszkań na poddaszu. Drabinki na ręczniki z naturalnego drewna to idealny sposób, aby dodać jeszcze więcej charakteru do wnętrza magazynu, zachowując jednocześnie ciągłość kolorów.
Betonowe akcesoria domowe
Wspomnieliśmy już o betonowych lampach wiszących jako o doskonałym rozwiązaniu oświetleniowym w aranżacji wnętrz magazynowych, więc naturalną koleją rzeczy jest wprowadzenie do tego tematu betonowych akcesoriów do domu. Od betonowych zegarów ściennych po betonowe stoły; od betonowych donic po betonowe wazony – betonowe akcesoria do domu nie tylko wyglądają fantastycznie, ale pozostają wierne typowym odcieniom kolorystycznym wnętrz magazynowych.